barkod ofisi
barkod ofisi
barkod ofisi
Ana sayfa

HAKKIMIZDA

Barkod Ofisi, Ürünler için Barkod Numarası Alma, Kitaplar için ISBN Barkod Numarası Alma, Dergiler için ISSN Barkod Numarası Alma, Gazeteler için ISSN Barkod Numarası Alma konusunda danışmanlık hizmeti vermektedir.

Ürünlere Barkod Numarası aldıktan sonradahizmetlerimiz devam etmekte, firmaların ek barkod numaraları almalarına, ürün koliler için Barkod Numarası Alma taleplerinede hızlı bir şekilde cevap verilmektedir.

Barkod Sistemine üye olan ve Barkod Numarası kullanan firmalar, aldıkları Barkod Numaralarını başka firmaya devredebilir veya Barkod Sisteminden (Barkod Üyelik) çıkmak için Barkod İptal İşlemleri konusunda da ofisimizi arayabilirler.

Barkod Numarası kullanan firmalar, Barkod Başvurusu yaparken Barkod Başvuru evraklarından olan Noter Onaylı Barkod Üyelik Taahütnamesi 5. Madde gereği her yıl Barkod Üyelik Aidatlarını ödemeleri gerekmektedir.

Türkiye Barkod Numarası 13 haneli olup bunun ilk 3 rakamı 868 ( daha önce 869 idi) Türkiyenin Uluslararası Barkod Sistemindeki ülke kodudur.

Gıda ürünleri için Barkod Numarası başta olmak üzere basılı yayınlar (kitap, derg,, gazete v.b) hariç  her türlü ürünler için Barkod Numarası kullanılmaktadır.

Barkod Numarası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı GS1-TÜRKİYE İKTİSADİ İŞLETME VAKFI tarafından sadece Ticaret Odaları ve Esnaf Odalarına kayıtlı üyelere verilmektedir. Kısaca, Barkoıd Numarası Almak isteyen firmaların oda kayıtlarının bulunması zorunluluğu bulunmaktadır.

ISBN Kitap Barkod Numarası, ISSN Dergi Barkod Numarası ve ISSN Gazete Barkod Numarası ise Kültür Bakanlığı Kütüphaneler Genel Müdürlüğü tarafından verilmektedir.

Gerek Ürün Barkod Numarası gerekse ISBN ve ISSN Barkod numaraları alınması süreci Barkod Başvuru Evraklarının eksiksiz tesliminden sonra ortalama 3 ila 7 gün arasında sonuçlanmaktadır.

 

Barkod Numarası Almak  : 0212 664 76 54

FORM

BİZ SİZİ ARAYALIM

BARKOD NUMARASI

ALMA OFİSİ